Ul. Celna 9
30-507 Kraków

Migawki z życia szkoły

Nasze lekcje patriotyzmu

Projekt Polska:

 • To nasze własne poszukiwanie i odkrywanie odpowiedzi na pytania:
  Dlaczego państwa mają własne symdole narodowe?
  Co to znaczy kochać swoją ojczyznę?
  Czym dla mnie jest patriotyzm?
  Jak żyją teraz, a jak żyli dawniej ludzie w różnych regionach naszego kraju?
 • To wspólne tworzenie mapy Polski, lapbooków;
 • To wspólne czytanie i inscenizowanie legend;
 • To zaglądanie w karty historii.

Ogród Botaniczny jesienią

Ogród Botaniczny jesienią jest uroczy... warsztaty zorganizowaliśmy realizując projekt "Doświadczam, poznaję, szanuję..." współfinansowany przez WFOŚiGW w Krakowie.

 

Piknik rodzinny - Ośrodek Agroturystyczny „Zaczarowane Wzgórze”

 

Ruch na świeżym powietrzu, warsztaty, liczne zabawy organizowane przez animatorów, jazda konno - to tylko niektóre z atrakcji jakie miały miejsce podczas rodzinnego pikniku w Czasławiu. Nie zabrakło rodzinnych potyczek, gier i konkursów dla dużych i małych. Dzieci miały okazję usmażyć sobie kiełbaskę przy ognisku, zjeść przepysznego pieczonego ziemniaka, skosztować prawdziwy wypiekany w tradycyjnym piecu domowy chleb.

Duży bezpieczny teren, przyjazne zwierzęta, kreatywni animatorzy, przepyszna domowa kuchnia- to wszystko sprawiło, że z ociąganiem opuszczaliśmy "Zaczarowane Wzgórze" i postanowiliśmy wrócić tu w pewną czerwcową sobotę.
Dziękujemy wszystkim Dzieciom, Rodzicom i Paniom za miło spędzony czas 

 

Projekt "Człowiek"

W październiku projekt "Człowiek" pochłonął nas bez reszty. Z ogromnym zaangażowaniem zgłębialiśmy kolejne tajniki ludzkiego ciała, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: się jak to się dzieje, że widzimy, słyszymy, chodzimy... Gdy już dowiedzieliśmy się czegoś nowego- natychmiast pojawiały się nowe, nurtujące nas pytania. By znaleźć na nie odpowiedź czytamy książki, rozmawiamy z rodzicami, korzystamy z internetu. Robimy ciekawe notatki w OK- zeszytach, przygotowujemy plakaty, dzielimy się wiedzą i tworzymy własne, niepowtarzalne lapbooki (aktywne książki tematyczne), a przy okazji dużo czytamy, piszemy, liczymy...- po prostu uczymy się.

 

Pierwsze tygodnie w szkole

 

Lekcje nie tylko przy stolikach - również na dywanie, native speaker na języku angielskim, matematyka, rysunek, zajęcia wychowania fizycznego w terenie, na sali gimnastycznej i na basenie oraz Dzień Kropki w naszej Szkole - oto jeden z tygodni z życia w naszej Szkole  

 • Liczymy, porządkujemy nazwy obrazków wg ostatniej głoski, gramy w bingo wyrazowe, kodujemy, rysujemy siebie...
 • Uczymy się czytania i pisania, języka angielskiego, matematyki i geomerii...;
 • Dbamy o sprawność fizyczną podczas zajęć wychowania fizycznego- w sali gimnastycznej, w terenie i na pływalni... .