Stawiamy na języki obce

Język angielski

Zapewniamy codzienną naukę języka angielskiego, w tym lekcje z Native Speakerem. Organizujemy projekty, imprezy, gry i  uroczystości prowadzone w j. angielskim (np. Europejski Dzień Języków, szkolne podchody, Thanksgiving, wyjście na „śniadanie angielskie”).

Stosujemy różnorodne metody i techniki, które pomagają utrzymać motywację uczniów oraz rozwijać ich umiejętności komunikacyjne.
Zespół nauczycieli języków obcych współpracuje ze sobą tworząc zgrany, zmotywowany, pełny pasji zespół.

Już od zerówki zapewniamy naukę drugiego języka obcego (dwa razy w tygodniu j. hiszpański lub niemiecki – do wyboru).

Język hiszpański

Naukę języka hiszpańskiego prowadzimy w oparciu o innowacyjną metodą Colorin Colorado.
Metoda Colorin Colorado to metoda dynamiczna, stawiająca na aktywność uczniów, liczne powtórki, komunikację, zajęcia interaktywne, angażująca wszystkich uczniów. Zajęcia prowadzone są w oparciu o dedykowaną książkę, zeszyt motywacyjny, platformę multimedialną i wiele innych pomocy naukowych – fiszki, karty prac, itp.
Zalety metody CC to m.in.:

  • nauka poprzez zabawę – każda lekcja to dynamiczna, pełna energii zabawa,
  • nauka w oparciu o zasadę spirali – systematyczne i przemyślane powtórki,
  • metoda naturalna – dziecko w naturalny sposób uczy się mnóstwa słów, wyrażeń i poznaje spontaniczne reakcje językowe,
  • metoda ambitna, elastyczna do potrzeb i zdolności uczniów, nowoczesna – wsparta nowymi technologiami, platformą multimedialną oraz fiszkami na dedykowanej aplikacji.

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli, w tym Native Speakera, na bazie licencjonowanego programu nauczania, przy współpracy ze szkołą językową El bombo oraz wsparciu metodycznym i dydaktycznym Partnera Colorin Colorado.

Język niemiecki

Język niemiecki prowadzony jest bazując na nowoczesnych i zaktywizowanych metodach, które w połączeniu z tradycyjną formą nauki gwarantują świetne efekty, zarówno w zakresie komunikacji jak i umiejętności rozwiązywania zadań typu egzaminacyjnego.

Nauka koncentruje się głównie na rozwijaniu umiejętności mówienia, jednocześnie zapewniając praktyczne opanowanie gramatyki i wzbogacenie słownictwa. Uczniowie w naturalny sposób przyswajają struktury językowe, od pierwszych zajęć uczą się mówić całymi zdaniami.
Zaplanowany system wprowadzania nowego materiału oraz powtórek, zapewnia doskonałe efekty.