Zajęcia dodatkowe

Szczegółowe informacje na temat zajęć dodatkowych (prowadzący, zapisy, opłaty) znajdą Państwo w zakładce „Strefa Rodzica” – dostępne po zalogowaniu. Staramy się aby lista zajęć dodatkowych dostosowana była do zainteresowań uczniów oraz zgłaszanych sugestii i potrzeb.

Szachy

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi ucznia. Rozwija wyobraźnie przestrzenną, ćwiczy pamięć, uwagę, koncentrację a przede wszystkim uczy logicznego myślenia.
Gra w szachy pozytywnie wpływa na zwiększenie aktywności umysłowej ucznia, myślenia przyczynowo – skutkowego oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Szachy uczą wytrwałości, umiejętności panowania nad sobą, wyrabiają poczucie odpowiedzialności za własne decyzje i odwagę.
Celem zajęć jest nauczenie zasad gry w szachy, zaczynając od reguł przechodząc stopniowo do strategii.

Zajęcia z programowania

Zakres dla pierwszoklasistów, którym jeszcze nie idzie dobrze czytanie, Minecraft Education Edition i Scratch JR. Dla grupy starszej (początkujących i zaawansowanych) – programowanie gier w Scratchu, tworzenie grafiki wektorowej i bitmapowej w grach.
Nauka programowania od podstaw obejmuje tworzenie i używanie zmiennych, pętli, poleceń aż do funkcji, tworzenia obiektów, klonów, zaawansowanych technik programowania sterowanego zdarzeniami, konkatenacji tekstów i efektów specjalnych.

Zajęcia architektoniczno - inżynierskie

Warsztaty architektoniczno-inżynierskie to spotkania z architekturą, budownictwem, inżynierią i innowacyjną technologią.
Pani architekt – prowadząca warsztaty – w ciekawy, a czasem żartobliwy sposób prezentuje reguły rządzące światem inżynierii. Wspólnie z dzieciakami projektuje m.in. lądowisko dla balonu, osiedle mieszkaniowe czy miasto. Uczy co to jest skala, 1m2, bryły platońskie i ciąg Fibonacciego.

Warsztaty pisania - "Twój rękopis"

Kompleksowe zajęcia, polegające na praktycznym ćwiczeniu rozmaitych form wypowiedzi pisemnej: literackich i publicystycznych (jak opowiadanie, opis, recenzja czy wywiad), a następnie praktycznych życiowo (CV, sformalizowany mejl), hobbystycznych (pisemna narracja youtubera) oraz opartych na swobodnej twórczości.
Na zajęciach uczniowie ćwiczą również typowo „szkolne formy, jak rozprawka czy sprawozdanie.
Są to zajęcia dla dzieci, które mają problem z pisaniem, a także tych, które pragną jeszcze bardziej rozwinąć się w tej dziedzinie!

Warsztaty biologiczno- chemiczne (eksperymenty)

Celem koła biologiczno-chemicznego jest:

• rozwijanie zainteresowań biologicznych i chemicznych uczniów,
  • nabywanie umiejętności bezpiecznego posługiwania się odczynnikami i sprzętem laboratoryjnym podczas samodzielnego wykonywania doświadczeń chemicznych,
  • rozwijanie i kształcenie umiejętności obserwacji, logicznego myślenia i wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń.

Podczas zajęć uczniowie będą mieli możliwość poznania chemii i biologii od strony praktycznej. Mamy nadzieję, że w klasach 3 i 4 warsztaty rozbudzą zainteresowania przedmiotami, które pojawią się w planie lekcji w klasach starszych.

Zajęcia muzyczne

W ofercie: skrzypce, wokal, pianino, gitara/ukulele.
Indywidualne lekcje śpiewu i gry na instrumencie, możliwość wystąpienia na koncertach, materiały nutowe, pomoc w wypożyczeniu lub kupnie instrumentu oraz certyfikat ukończenia kursu.

Ceramika

Zajęcia z ceramiki roz­wijają zdolności artystyczne, kreatywność i wyobraźnię, uwrażliwiają na sztukę, uczą cierpliwości i odpowiedzialności za własną twórczość oraz za miejsce pracy.
Uczestnicy warsztatów ceramicznych uczą się różnych technik pracy z gliną, projektowania, wykonywania, modelowania i zdobienie form rzeźbiarskich, naczyń czy mozaiki.

Warsztaty "Plastyczna przygoda"

W ramach zajęć dzieci poznają podstawy różnych technik malarskich i plastycznych. Rozwijają swoje zdolności manualne, kreatywność i wrażliwość artystyczną.
Podczas zajęć uczestnicy tworzą barwne obrazy i rysunki, małe artystyczne dzieła i inne projekty.

Zajęcia taneczne

Dewiza zajęć to przede wszystkim dobra zabawa. Weseli i uśmiechnięci instruktorzy dbają nie tylko o świetną atmoferę ale i starają się przekazać uczestnikom filozofię zdrowego stylu życia, gry fair play i szacunku.

Treningi prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy potrafią zarazić dzieci i młodzież pasją do sportu i tańca już od pierwszych zajęć.
W ofercie – show dance, cheerleaders, zumba, mix dance. Podczas zajęć instruktorzy tworzą i ćwiczą układy do znanych hitów, zaznajamiając dzieci z podstawowymi krokami tanecznymi; przygotowują uczestników do pokazów, a nawet turniei. Kursanci mają rónież możliwość uczestniczenia w wyjazdach i obozach sportowych i tanecznych.

Dodatkowy basen lub rolki

Dodatkowe zajęcia sportowe niewątpliwie wspierają prawidłowy rozwój fizyczny dziecka i mogą otworzyć uczniów na nowe możliwości.
Ruch to nie tylko zdrowie, ale także nauka umiejętności współpracy, budowania relacji i dobrego spożytkowania energii po długich godzinach, spędzonych na zajęciach lekcyjnych.